Урядова «гаряча лінія» - 1545


Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Циклова комісія «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»

Полупан Сергій Миколайович,
голова циклової комісії розповідає про роботу свого підрозділу
 
Циклова комісія «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» відкрита у 2002 році, вона наймолодша у технікумі. Наших випускників  чекає транспортна інфраструктура регіону,  цей факт обумовлює стабільний попит на спеціальність у абітурієнтів. 
Перший випуск молодших спеціалістів для автомобільної галузі України відбувся у 2006 році, і  46 випускників отримали дипломи техніка-механіка. 
За роки свого існування на комісії була створена оснащена матеріально-технічна база, яка дає можливість майбутнім технікам-механікам отримати професійні навички. Викладачами комісії складено навчально-методичне забезпечення автомобільних дисциплін згідно з сучасними вимогами, що дало початок формуванню електронного банку навчально-методичних комплексів дисциплін і навчальних практик у технікумі.  Всі викладачі циклової комісії мають  досвід роботи на автопідприємствах. Викладання на комісії ведеться на високому професійному рівні, із застосуванням новітніх освітніх технологій. Профільні  дисципліни для підготовки техніків-механіків пов’язані з будовою, експлуатацією, обслуговуванням та ремонтом автомобільної техніки. 
Під час занять реалізується основна мета навчання:
- навчити молодшого спеціаліста розуміти сутність та соціальну значимість своєї майбутньої професії;
- бути здатним науково організувати свою працю, бути готовим до застосування комп’ютерної техніки у галузі професійної діяльності;
- знати основи підприємницької діяльності та особливості підприємництва у професійній сфері;
- бути готовим до постійного професійного зросту, здобуття нових знань.
 
На цикловій комісії готують спеціалістів кваліфікації технік-механік. 
У своєму розпорядженні комісія автомеханічних дисциплін має лабораторії: 
«Будова автомобілів»; 
«Технічна експлуатація та ремонт автомобілів»; 
 
Кабінети:
«Електрообладнання автомобілів і автомобільні двигуни»;
«Будова автомобілів та теорія і конструкція автомобілів»;
«Ремонт автомобілів і двигунів».
 
Навчальні майстерні:
«Монтажно-демонтажна»
 
Навчальний гараж
 
Дисципліни,  які викладаються на цикловій комісії:
Автомобілі 
Електрообладнання автомобілів
Безпека життєдіяльності
Технологія конструкційних  матеріалів
Використання експлуатаційних матеріалів та економія паливо-енергетичних ресурсів
Технічна експлуатація автомобілів
Основи технології ремонту
Основи охорони праці
Автомобільні перевезення
Правила безпеки дорожнього руху
Організація та планування підприємств
 
Практичне навчання
Навчальні практики
Слюсарна практика
Верстатна практика
Демонтажно-монтажна
Практика на АТП і СТОА
Виробничі практики
Технологічна  практика
Переддипломна 
 
Підготовка ТЕХНІКІВ-МЕХАНІКІВ здійснюється для професійної діяльності в галузі транспорту і транспортної інфраструктури.
 
ТЕХНІК-МЕХАНІК може займати посади: механік, механік автомобільної колони (гаража), механік з ремонту транспорту, механік дільниці, механік цеху, механік виробництва, технік-конструктор, технік-технолог, технік з підготовки виробництва, майстер виробничого навчання водінню.
Програмою навчання майбутніх техніків-механіків передбачено отримання посвідчення водія категорії «С1». За допомогою майстрів виробничого навчання проводиться практичне водіння автомобілів на спеціальному майданчику і маршрутах міста.
 
 
Студентське життя
Студентське життя студентів автомеханічної справи насичене і різноманітне. Студенти беруть участь у всіх конкурсах, що проводяться в технікумі: «Ну-мо хлопці», «Брейн-ринг», «Любов з першого погляду», у всіх спортивних заходах, відвідують  спортивні секції. На комісії проводиться КВК - на краще знання дисциплін, технічні конференції після проходження практик.
Яскраво проходить щорічне свято «Посвячення до професії», до якого залучають не тільки студентів спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». У цьому заході бере участь багато студентів з інших відділень. Посвячення проходить в урочистій обстановці актового залу, самодіяльні артисти готують концерт з багатьма номерами в різних жанрах, кращі студенти спеціальності отримують нагороди.    
 
 
Методична співпраця
Циклова комісія автомеханічних дисциплін  має зв'язки із спорідненими комісіями Кіровського транспортно-механічного технікуму, Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, Стаханівського промислово-економічного технікуму. 
Викладачі циклової комісії активно беруть участь у роботі обласного методичного об’єднання викладачів автомобільних дисциплін.