Урядова «гаряча лінія» - 1545


Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Циклова комісія Гуманітарних дисциплін

 

Вострикова Юлія Олексіївна,
голова циклової комісії, розповідає про роботу свого підрозділу

 

Історія циклової комісії «Гуманітарних дисциплін» має ту ж  тривалість, що  історія Лисичанського гірничого технікуму і нараховує більше 140 років.

Гуманітарні  дисципліни викладались з перших днів існування штейгерської школи і входили до циклу загальноосвітніх предметів. В навчальному плані школи за 1873 рік передбачені  два предмета з цього циклу – російська мова та Закон Божий. Головними розділами програми «Російської мови» були етимологія, синтаксис, твори. А Закону Божого – історія Ветхого та Нового завіту, Катихизис, Богослужіння. Викладання вели кваліфіковані вчителі, першим з яких був Георгій Степанович Куліков. Вчителя змінювались. Іноді викладання «Російської мови» здійснював П.Д. Сергєєв, вчитель математики. А з 1908 року ці предмети став викладати священик б. Дмитро Бобровський. 
Викладачі гуманітарного напряму ЛГТ на початку 20-х років 20-го сторіччя входили до складу циклової комісії «Історико-мовнознавча». Викладачі комісії вносили свої напрацювання до  навчально-методичного фонду технікуму, приймали участь у роботі з удосконалення навчальних планів та програм. 


Викладачі літературно-мовного напрямку технікуму завжди були знавцями своєї справи, переносили з покоління в покоління досвід, уміння працювати з молоддю, якісно навчати знанням майбутніх гірничих техніків. В історичній довідці до 100-річчя ЛГТ відзначена робота викладачів після воєнного періоду, які внесли багато сил, знань та умінь в покращення навчального процесу. Серед них багато викладачів нашої циклової комісії: Медведєва Клавдія Іванівна, Полякова Олександра Миколаївна, Цуканова Єлизавета Кирилівна та інші. 
Зараз циклова комісія має назву комісія ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН. Викладачі нинішньої циклової комісії продовжують підтримувати традиції майстерності, напрацьовані попередніми поколіннями викладачів української мови, іноземної мови, української, світової літератури.  
Мета циклової комісії -   забезпечити творчу системи навчання, яка формує у студентів навички до постійної роботи над собою, розуміння, що процес навчання супроводжує професійну діяльність протягом  усього життя


Завдання  викладачів  циклової комісії: 
1. Забезпечення високого рівня мотивації здобуття освіти, поліпшення психологічного аспекту у навчанні студентів.
2. Виявлення творчих здібностей та розвиток інтелекту студентської молоді.
3. Активізація творчих зусиль,зміцнення духовного та громадського потенціалу студентства.

 

Наша комісія працює із студентами всіх спеціальностей технікуму. Є серед нас викладачі української мови та літератури, англійської мови, світової літератури. Ми – мовники. А мова – «це символічний ключ до культури». 
Сучасні мови творилися віками. Звісно, є штучна мова есперанто, комп’ютерні мови, що люди не вважають їх рідними, бо не вчаться сприймати світ крізь призму цих мовних систем.
Вигадана мова не матиме цих смислів, тож треба буде затратити непорівняно більшу масу слів для того, щоб передати ці відчуття. Слова без внутрішнього образу будуть бюрократичними, сухими, в них не буде емоцій. І це доводить, що мова — це закодована свідомість, це певні цінності, це — колиска твоєї ідентичності. 


Ми повинні залучати студентську молодь до світової культурної спадщини та формувати національну складову світогляду, що включає формування високого рівня освіченості, вихованості, духовності, вивчення національних традицій, надбань українського народу.
Циклова комісія гуманітарних дисциплін забезпечує підготовку студентів до вивчення гуманітарних дисциплін.
За роки свого існування на комісії була створена матеріальна база, яка забезпечує майбутнім спеціалістам можливість отримати   знання   з української мови та літератури, світової літератури, іноземної мови, стандартизації тощо. Викладачами циклової комісії складено навчально-методичне забезпечення гуманітарних  дисциплін відповідно до сучасних вимог.

 
На цикловій комісії гуманітарних дисциплін викладаються такі дисципліни:
Українська мова
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Українська література
Світова література
Іноземна мова
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

 

В своєму розпорядження циклова комісія гуманітарних дисциплін  має кабінети:
«Українська мова»
«Українська мова (за професійним спрямуванням)»
«Українська література»
«Світова література»
«Іноземна мова»
«Іноземна мова (за професійним спрямуванням)»

 

 Методична робота циклової комісії:
Методичні вказівки до організації і проведення:
- Комплексна контрольна робота з української мови (за професійним спрямуванням) для всіх спеціальностей;
- самостійних робіт з української мови (за професійним спрямуванням);
- самостійних робіт з української літератури;
- самостійних робіт з іноземної мови;
- класних контрольних робіт з української літератури;
- домашніх контрольних робіт з іноземної мови;
- класних контрольних робіт з української мови тощо.
Розроблені тестові завдання з української мови (за професійним спрямуванням); тестові завдання з української мови; літературні диктанти з української та світової літератур; методичні  розробки занять  з української мови та літератури  для підготовчих курсів з презентаціями та таблицями
Укладені термінологічні словники «Словник екологічних термінів», «Словник маркшейдерських термінів», «Гірничий словник» .

 

Студентське життя

Студенти ЛГТ активно беруть участь  у виховних заходах, які проводять викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін.
А це і конкурси, вікторини, літературні конференції,тижні циклової комісії, дні писемності, літературні вечори, літературно-мистецькі композиції, шоу, мандрівки, екскурсії тощо. Окрім того, студенти технікуму беруть участь  у обласних конкурсах і наукових конференціях: конкурс української мови ім. Т.Г.Шевченка, конкурс української мови ім. П. Яцика; конкурс на кращий твір, присвячений Б.Грінченку; наукові конференції; олімпіада з української мови; олімпіада іноземної мови тощо. 
Студенти побували на екскурсіях у Києві, Донецьку, Харкові, Святогорську, Соледарі, Буковелі.

 


 
Методична співпраця

Викладачі комісії брали активну участь у підготовці і проведенні обласного методичного об’єднання викладачів світової літератури. Наша комісії постійно бере участь в обласних та регіональних конкурсах викладачів.