Урядова «гаряча лінія» - 1545


Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2016 » Декабрь » 2 » До чистих джерел
10:25
До чистих джерел

Студенти-екологи приєднались до участі у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел», що проводить Міністерство екології та природних ресурсів України. Метою Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» є розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.


Студенти подали до участі конкурсну роботу, що пов’язана з моніторингом хімічного стану р. Сіверський Донець. 


Головною водною артерією Луганщини є річка Сіверський Донець. Сіверський Донець — найважливіший правобережний приток річки Дон. Загальна площа басейну річки — 98,9 тис. км2 . Довжина річки складає 1053 км. Згідно з висновками Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем, стан річки у верхів’ї української частини за середніми значеннями показників оцінюється як «добрий» - щодо екологічного стану – і як «досить чистий» - щодо чистоти річкової води. Але вже після впадіння лівої притоки – Уди – ця оцінка погіршується, а відрізок, що починається трохи нижче Лисичанська і простягається на 425 км, є найбільш забрудненим. На сьогодні Сіверський Донець забезпечує близько 30% потреб населення у питній воді. Вздовж річки розташовані підприємства хімічної, нафтопереробної та нафтохімічної, легкої, целюлозно-паперової, харчової та гірничо-добувної промисловості. Діяльність цих підприємств призвела до забруднення, замулення та виснаження Сіверського Донця.


У результаті проведених досліджень у проміжок з червня по листопад 2016 року студентами були проведені екскурсії до гідрологічного поста, підпорядкованого Луганському обласному центру з гідрометеорології, де студенти робили опис стану водного об’єкту, відбирали проби води для аналізів в лабораторії технікуму на органолептичні та хімічні показники (фото 1).

 

Фото 1. Робота гуртка «Чисте довкілля» на гідрологічному пості біля м. Лисичанськ.


Окрім того, студенти відвідали міські очисні споруди №1 КП «Лисичанськводоканал», де детально ознайомились з технологією очищення побутових та виробничих стічних вод, відвідали місце випуску очищеної води в р. Сіверський Донець (фото 2). З метою перейняття досвіду з проведення моніторингу водних ресурсів студенти, також відвідали Луганський обласний центр з гідрометеорології, де ознайомились з роботою гідрологів, хіміків-аналітиків тощо (фото 3).

 

Фото 2. Екскурсія учасників гуртка «Чисте довкілля» до очисних споруд №1 КП «Лисичанськводоканал» 

 

Фото 3. Екскурсія учасників гуртка «Чисте довкілля» до Луганського обласного центру з гідрометеорології

У ході досліджень учасники гуртка провели ряд польових досліджень (відбір проб води, опис стану водного об’єкту), лабораторних досліджень (визначення органолептичних та хімічних властивостей води), зробили обробку, інтерпретацію отриманих даних; користувались довідниковою, науковою літературою, статистичними даними тощо(фото 4). 

 

Фото 4. Проведення досліджень в лабораторії хімічного аналізу

Бажаємо перемоги нашим студентам та наснаги для участі в інших конкурсах та ініціативах! Любіть природу! Любіть рідний край! Любіть Україну!

Категория: Учеба | Просмотров: 208 | Добавил: Виктор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar