Урядова «гаряча лінія» - 1545


Національна дитяча «гаряча» лінія Національна гаряча лінія

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2017 » Апрель » 18 » Від Лисичанської штейгерської школи до коледжу
10:28
Від Лисичанської штейгерської школи до коледжу

Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж ...

Історія коледжу тісно пов’язана з історією нашої країни, і її неможливо вмістити в кілька рядків.

Свій початок коледж бере від казенної штейгерської школи, яку було засновано у Лисичанську 21 травня 1872 року за розпорядженням Міністерства фінансів Росії, затвердженим імператором Олександром II.

1 вересня 1873 р. почався перший навчальний рік і школа почала готува¬ти штейгерів-майстрів гірничої справи, які цінувались не тільки в Донбасі, але і в інших вугільних районах держави.

Історія нашого навчального закладу, який безумовно є і візитною карткою міста Лисичанськ,  унікальна. Її особливість полягає в тому, що саме тут зароджувались і випробовувались нові методики підготовки фахівців гірничої справи - штейгерів, техніків, інженерів. Ефективність цих методик була дуже високою.

На початку XX ст., коли штейгерська школа була перетворена в гірниче училище, а пізніше в гірничий технікум, колектив продовжував поповнюватися відповідальними, патріотичними, грамотними викладачами. 

У 1946-1953рр., згідно з наказом міністра вугільної промисловості СРСР, було здійснено будівництво нових навчальних приміщень технікуму, з’явилося нове дуже зручне і компактне студентське містечко з великим і просторим навчальним корпусом, майстернями, спортивним залом, бібліотекою. Споруда Лисичанського гірничого технікуму - велична прикраса міста.

Своє 100-річчя колектив Лисичанського гірничого технікуму зустрів нови¬ми досягненнями у підготовці гірничих техніків і був справедливо нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора  згідно з   Указом  Президії Верховної Ради СРСР від 21.09.1973 року № 4841-УІІІ. У зв’язку з цим було  змінено назву на Лисичанський ордена Трудового Червоного Прапора гірничий технікум, яку майже 45 років він з гідністю підтверджував. За цей час було відкрито нові спеціальності, пройшла атестація на можливість підготовки одночасно і молодших спеціалістів і кваліфікованих робітників, у планах мрії про майбутнє – розвиватись і надалі. Тому зборами трудового колективу було прийнято рішення про перехід на вищий статус – коледж, в якому можна готувати молодших спеціалістів і бакалаврів. З цією метою була проведена кропітка робота щодо оформлення документації зі зміни назви, отримана підтримка Департаменту освіти і науки Луганської обласної адміністрації, підприємств, організацій м.Лисичанська, вищих навчальних закладів  Луганської та Дніпропетровської областей.

За наказом Міністерства освіти і науки України  від 17.05.2016 №519 Лисичанському ордена Трудового Червоного Прапора гірничому технікуму змінено назву на Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж. 

З огляду на минуле, можна сказати, що в колективі Лисичанської штейгерської школи – гірничо-індустріального коледжу завжди працювали і зараз віддають свої знання, душу и серце пре¬красні викладачі:    ерудовані, завзяті, ініціативні, які готують кваліфікованих фахівців і патріотів своєї справи та Вітчизни. 

Ця добра традиція, яка виникла в 70-ті роки XIX століття, збережена педагогічним колективом і в XXI столітті, що дозволяє вирішувати всі проблеми в такий складний і бурхливий час. Сподіваємося на наступні перемоги у підготовці  висококваліфікованих спеціалістів  у новому статусі гірничо-індустріального коледжу.

Категория: Разное | Просмотров: 172 | Добавил: Виктор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar